Naar inhoud

Terug naar het overzicht

27-10-11 De verlenging van de pensioenbonus is een feit

Het staat nu definitief vast dat de pensioenbonus verlengd wordt tot eind 2013. In juli werd het wetsvoorstel over de verlenging van de pensioenbonus al goedgekeurd in de Kamer. Maar de Senaat kon dit voorstel nog evoceren tot 19 oktober. Nu de Senaat haar evocatierecht niet gebruikt heeft, is de verlenging van de bonus een feit.

De pensioenbonus is een extraatje voor werknemers en zelfstandigen, die minstens tot hun 62e aan het werk blijven. Voor zelfstandigen bedraagt de bonus 172,24 euro per gepresteerd kwartaal vanaf 62 jaar. Voor werknemers komt dit neer op 2,21 euro per dag.

Aanvankelijk werd de pensioenbonus toegekend voor pensioenen die ten laatste ingaan op 1 december 2012. Deze datum wordt nu verlengd tot 1 december 2013. 

Home
Nieuws
Infobank
Acerta Tools
Modeldocumenten
Publicaties en kennisdatabanken
Gratis publicaties
Berekeningen en simulaties
Checklists
Bedragen
Verplichtingen werkgever
Aangiften
Mediwe medische controles
Aanbod
Starters
Zelfstandigen en vrije beroepen
Boekhouders en accountants
KMO
Grote ondernemingen
Social Profit
Publieke Sector
Acerta Port & Logistics
Kinderbijslag werknemers
Over Acerta
MyAcerta