27-04-12 Nieuwe regeling bedrijfswagens vanaf 1 mei 2012
stuur tijdig uw informatie door aan Acerta!
Vanaf mei wijzigen de regels inzake bedrijfswagens wederom. Wat concreet wijzigt kan u lezen op www.acerta.be/bedrijfswagen.
Indien u bedrijfswagens ter beschikking stelt aan uw werknemers, vergeet dan niet ons tijdig de nodige correcte gegevens te bezorgen. Zo kan Acerta correct het voordeel van alle aard van uw werknemers berekenen voor de bedrijfswagens die u heb ter beschikking stelt.
Als klant van Acerta, doet u dit door het overzicht dat u onlangs van Acerta kreeg te vervolledigen en terug te sturen.
Vergeet vooral niet de datum van de 1e inschrijving van uw bedrijfswagen door te geven
Deze datum kan u terugvinden op de roze kaart die door de Dienst Inschrijving van Voertuigen (DIV) afgeleverd werd.
Deze heeft Acerta nodig om correct de leeftijd van de bedrijfswagens vast te stellen. Zo kunnen we correct het belastbaar voordeel van alle aard berekenen voor uw werknemers met een bedrijfswagen.
Wat dient u eveneens te bevestigen?
- De cataloguswaarde van de bedrijfswagen, rekening houdend met de nieuwe definitie, inclusief de opties, kortingen & de effectief betaalde BTW. Aangezien dit een nieuwe instructie is komt de cataloguswaarde in vele gevallen niet overeen met het bedrag dat u reeds in januari doorstuurde;
- De type verplaatsingen die met de bedrijfswagen afgelegd worden: enkel woon-werkverplaatsingen, enkel andere privé verplaatsingen of beide;
-
Een eventuele eigen bijdrage van uw werknemer (uit zijn nettoloon) in het voordeel van alle aard dat voortvloeit uit het privé gebruik van zijn bedrijfswagen.
Hebt u nog vragen omtrent de nieuwe regeling? Kijk dan even op www.acerta.be/bedrijfswagen of contacteer uw aanspreekpunt.
